GRAMONA

Gramona veinikojas on pidevat tööd tehtud alates XIX sajandi keskpaigast. Viies põlvkond perekonna veinimeistreid hoiab täna pikaaegseid kogemusi elus, et valmistada kõige kvaliteetsemaid cavasid Sant Sadurní d`Anoia lähistel. Mas Escorpí , Font Jui – need on vanimad ja parimad viinaaiad, kus küpsevad unikaalsed Xarel.lo marjad tippvahuveinide loomiseks. Hoides terroir`d au sees toimetatakse mahepõllunduse põhimõtetel, et säilitada looduse tasakaalu. Gramonas on astutud ka järgmine samm ning alates 2014.aastast kasutatakse biodünaamilisi põhimõtteid (Demeter) oma kokku ca 40 hektari suurustes veiniaedades jätkusuutlikkust hoides. Viinapuude vanuseks on 10-75 aastat.

Gramona alustas klassikalise meetodiga vahuveinide tootmisega ja saavutas sellega maailmakuulsuse. Viimasel ajal on lisandunud valikusse ka vaiksed veinid, mida valmistatakse DO Penedès märgi all. Corpinnat vahuveinide keldris laagerdamise aeg on 36-160 kuud ning selle pika laagerdusperioodiga antakse vahuveinidele nende täiuslik iseloom.

Marjade korjamine aias toimub käsitsi, sorteerimine veinikojas samuti. Ka hilisemad toimetamised keldrid tehakse käsitsi, sealhulgas ka ümberkorkimine.

Veinikoda on tunnistatud parimaks  veinimajaks Hispaanias ning hääletatud ajakirjas Wine & Spirits Top 100 veinikodade hulka maailmas.

Veinid Vinosfairi valikus :
pika keldrilaagerdusega Corpinat vahuveinid 
LA CUVEE BRUT GRAN RESERVA  
IMPERIAL BRUT GRAN RESERVA  
ARGENT ROSÉ BRUT NATURE GRAN RESERVA  
III LUSTROS BRUT NATURE GRAN RESERVA  
CELLER BATLLE BRUT GRAN RESERVA 
ENOTECA GRAN RESERVA 

 

ja maheveinid D.O.P Penedès 
MART
MUSTILLANT ROSAT  
GESSAMI
FONT JUI