GRAMONA

Gramona veinikojas on pidevat tööd tehtud alates XIX sajandi keskpaigast. Viies põlvkond perekonna veinimeistreid hoiab täna pikaaegseid kogemusi elus, et valmistada kõige kvaliteetsemaid cavasid Sant Sadurní d`Anoia lähistel. Mas Escorpí , Font Jui – need on vanimad ja parimad viinaaiad, kus küpsevad unikaalsed Xarel.lo marjad CAVA DO tippveinide loomiseks. Hoides terroir`d au sees toimetatakse mahepõllunduse põhimõtetel, et säilitada looduse tasakaalu. Gramonas on astutud ka järgmine samm ning alates 2014.aastast kasutatakse biodünaamilisi põhimõtteid (Demeter) oma kokku ca 40 hektari suurustes veiniaedades jätkusuutlikkust hoides. Viinapuude vanuseks on 10-75 aastat.

Gramona alustas klassikalise meetodiga vahuveinide tootmisega ja saavutas sellega maailmakuulsuse. Viimasel ajal on lisandunud valikusse ka vaiksed veinid, mida valmistatakse DO Penedès märgi all. Cavade keldris laagerdamise aeg on 36-160 kuud ning selle pika laagerdusperioodiga antakse vahuveinidele nende täiuslik iseloom.

Marjade korjamine aias toimub käsitsi, sorteerimine veinikojas samuti. Ka hilisemad toimetamised keldrid tehakse käsitsi, sealhulgas ka ümberkorkimine.

Veinikoda on tunnistatud parimaks Cava majaks Hispaanias ning hääletatud ajakirjas Wine & Spirits Top 100 veinikodade hulka maailmas.

Veinid Vinosfairi valikus :
pika keldrilaagerdusega cavad 
CAVA LA CUVEE BRUT GRAN RESERVA  D.O.P Cava
CAVA IMPERIAL BRUT GRAN RESERVA  D.O.P Cava
CAVA ARGENT ROSÉ BRUT NATURE GRAN RESERVA  D.O.P Cava
CAVA III LUSTROS BRUT NATURE GRAN RESERVA  Cava de Paraje
CAVA CELLER BATLLE BRUT GRAN RESERVA Cava de Paraje 
CAVA ENOTECA GRAN RESERVA  D.O. Cava

ja maheveinid D.O.P Penedès
MUSTILLANT ROSAT nv 
GESSAMIFONT JUI , ROENT