BODEGAS VEGALFARO

Bodegas Vegalfaro asub Valencia provintsis Utiel- Requena piirkonnas. Kokku kuulub sellele veinimajale 60 hektarit veiniaedu, mis on kolmes erinevas osas, erinevate pinnasetingimuste ja mikrokliimaga. Aedade kõrgused merepinnast varieeruvad 600 ja 900meetri vahel. Kõik aiad omavad mahepõllumajanduse sertifikaati, ka kogu muu valmistamise protsess töötab orgaaniliselt. Viinapuuaedades pole kunagi kasutatud pestitsiide, seega pinnases on alles muu elu. See tagab aedades kasvavate viinapuude jätkusuutlikkuse.

Marjad selekteeritakse ja sorteeritakse peale korjet ning iga viinamarjasort fermenteeritakse eraldi. Veinide küpsemiseks kasutatakse vaate Prantsusmaalt ja Kesk-Euroopa metsadest. Viimasel ajal katsetavad veinimeistrid terracotast amforaid. See jäljendab ajaloolist veinivalmistamist ja annab tulemuseks terroir`le iseloomulikumaid maitsenüansse.

Selles piirkonnas on leitud veiniviljeluse jälgi, mis dateeritud VII sajandist e.m.a. Esimesed veinid Vegalfaro märgi all valmisid 1999.aastal, eelmised põlvkonnad on olnud viinapuude kasvatamisega ja veinivalmistamisega. Osa veinikoja toodangust on saavutanud Hispaania veini kvalifikatsioonis kõrgeima, Pago taseme.

Veinid Vinosfairi valikus :
Bodegas Vegalfaro DO Cava ja D.O. Utiel-Requena

Caprasia – Cava Brut Nature Reserva, Blanco, Bobal

Pago de Los Balagueses 

Garnacha Tintorera, Syrah

Hinnanguid veinidele: